Film “Alfa” – podstawowe informacje

Film “Alfa” – podstawowe informacje

Film “Alfa” – który wszedł do polskich kin pod koniec 2018 roku – spodobał się bardzo wielu widzom. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy młodym chłopcem i wilkiem. Sama fabuła nie jest zbyt skomplikowana (a nawet dosyć prosta), ale jej największym atutem jest niebanalna historia, duży ładunek emocjonalny i wyraziście wykreowani bohaterowie. Z tego też powodu film cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Historia przyjaźni człowieka i wilka

Motywem przewodnim “Alfy” jest niezwykła przyjaźń pomiędzy młodym chłopcem i dzikim zwierzęciem. Chłopaka o imieniu Kedo poznajemy w momencie, gdy wyrusza on ze swoim plemieniem na polowanie. Jest to pierwsze w jego życiu tak ważne wydarzenie. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, a chłopak spada w przepaść. Zostaje uznany za zmarłego i pozostawiony na pastwę losu. Postanawia wrócić do domu, chociaż zdaje sobie sprawę, iż nie będzie to proste. Już na samym początku napotyka przeszkodę – na jego drodze staje dziki i agresywny wilk, który z powodu ran zostaje porzucony przez swoje stado. Chłopak postanawia go okiełznać i oswoić. Robi to jednak na swój sposób – opiekuje się zwierzęciem, ale nie daje się zdominować. W ten sposób buduje cenną relację, która od jawnej wrogości przechodzi w szacunek, przywiązanie, zaufanie, a wreszcie przyjaźń. Razem przemierzają dzikie tereny i razem stawiają czoła niebezpieczeństwom, wyzwaniom i nieprzychylnym okolicznościom. Z czasem okazuje się, iż mogą na sobie polegać. Co więcej – dwa nieszczęśnicy skazani na śmierć potrafią się zaprzyjaźnić.

Wyraziście wykreowani bohaterowie

Film “Alfa” to nie tylko historia niezwykłej przyjaźni. To także świetnie wykreowani bohaterowie, dzięki którym film jeszcze bardziej zyskuje na wartości. Z jednej strony widz poznaje chłopca imieniem Kedo, który na skutek nieszczęśliwych okoliczności musi bardzo szybko dorosnąć. Początkowo Kedo jest tylko dzieckiem, które odczuwa strach, rozpacz i tęsknotę za rodziną. Wypadek i osamotnienie stawiają go w bardzo trudnej sytuacji. Jednak młody chłopak nie poddaje się i podejmuje próbę przetrwania zimy i powrotu do domu. Bohater “Alfy” dorasta, nabiera doświadczenia i staje się mężczyzną. Zatem fabuła filmu to nie tylko relacja pomiędzy człowiekiem i wilkiem, ale też swoista historia dorastania. Jednocześnie warto tu podkreślić, iż drugim – równie ważnym – bohaterem jest wilk, który z dzikiego i agresywnego zwierzęcia zmienia się w przyjaciela człowieka. Po wielu przygodach okazuje się, iż początkowa wrogość zamieniła się w szacunek i przywiązanie, a bohaterowie “Alfy” stają się prawdziwymi przyjaciółmi.

Ciekawa i niebanalna fabuła oraz świetnie wykreowani bohaterowie to nie jedyne plusy filmu “Alfa“. Dodatkowej wartości opowieści dodaje klimatyczna muzyka, surowy montaż i realistyczne przedstawienie tamtych czasów. Nie bez znaczenia jest także ogromny ładunek emocjonalny, który jest obecny w niemal każdej minucie filmu. I właśnie dla tych emocji warto zobaczyć “Alfę”, która teraz jest dostępna w legalnej telewizji internetowej.