Jak zorganizować udany wieczór filmowy?

Jak zorganizować udany wieczór filmowy?

Oglądanie filmów za darmo online to od pewnego czasu jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Można to oczywiście robić w samotności, ale czasem warto zaprosić do domu grupę przyjaciół i wspólnie z nimi pooglądać filmy. Chętni na pewno się znajdą. Aby jednak wieczór filmowy był naprawdę udany, trzeba go odpowiednio zorganizować. Podpowiadamy, jak to zrobić. 

Stwórz odpowiedni klimat

Zadbajmy o odpowiednie oświetlenie i klimat. W domu zasłońmy okna, przyciemnijmy światło, zostawiając jedynie zapaloną małą lampkę. Podczas nocnego seansu w ogrodzie zapalmy lampiony lub powieśmy na drzewie lampki choinkowe dające przyjemne światło. Jeżeli mamy czas i ochotę możemy również rozwiesić dekoracje nawiązujące do tematyki filmów, które będziemy oglądać. Poprośmy przyjaciół, by na początku maratonu filmowego wyłączyli, tak jak w kinie, telefony. Dzwoniące co chwila komórki mogą zepsuć nawet najlepiej przygotowany wieczór filmowy.

Nie zapomnijmy o przekąskach. Bez tego nie uda się żaden maraton filmowy. Kulinarną gwiazdą wieczoru powinien być przywołujący atmosferę kina popcorn, a także gazowane napoje. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez tego oglądania filmu. Na topie są również orzeszki, paluszki, chipsy, Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by podać inne, nawet gorące przekąski. Zaletą oglądania filmów online jest to, że można zatrzymać projekcję w dowolnym momencie. Gdy więc towarzystwo porządnie zgłodnieje, możemy zarządzić przerwę np. na przygotowanie grilla czy pizzy, a potem gdy talerze będą już pełne, wrócić do oglądania.

Wybierz ulubiony film

Na początek wybierzmy repertuar. Możliwości mamy wiele, bo na platformach oferujących filmy za darmo można znaleźć naprawdę mnóstwo ciekawych tytułów. Wielu z nas wydaje się, że są tam tylko stare, nic niewarte produkcje. A to nieprawda! Komedie, horrory, kryminały, filmy kostiumowe, seriale. Do wyboru do koloru. Zapytajmy więc znajomych, co chcieliby obejrzeć. Poprośmy, by szukali propozycji tylko wśród filmów za darmo. Jeśli pomysłów jest kilka i nikt nie chce ustąpić, warto zrobić losowanie. W ostateczności chodzi jednak o to, by wybrać takie tytuły, przy których wszyscy świetnie się będą bawić. Jeśli więc choćby jedna z zaproszonych osób nie lubi horrorów, nie warto upierać się przy wieczorze ze strasznymi filmami. Lepiej postawić na coś neutralnego np. komedie czy filmy przygodowe. Telewizja internetowa dostarcza nam te wszystkie rodzaje filmów – wystarczy dobrze poszukać.

Postawmy na duży ekran. Na laptopie czy małym telewizorze można oglądać filmy za darmo online w samotności. W grupie to już żadna przyjemność ba jest to nawet chyba niemożliwe. No bo jak tu śledzić z uwagą losy bohaterów, gdy ktoś wisi nam nad głową, próbując dostrzec coś na malutkim ekranie? Ostatnio bardzo modne stało się wyświetlanie filmów z projektora podłączonego do komputera. Wystarczy to urządzenie, pusta, biała lub jasna ściana i domowa sala kinowa jest gotowa! Zaletą posiadanie projektora jest także to, że można organizować wieczory filmowe na powietrzu, w przydomowym ogrodzie. Gdy dni są ciepłe to znakomite rozwiązanie. Ekranem może być fasada domu, na której nie ma okien lub gładki materiał rozciągnięty na stojaku. Jeśli zamierzamy organizować seanse filmowe na powietrzu dość często, warto zainwestować w nadmuchiwany ekran. Po wszystkim można go zwinąć i schować gdzieś w szafie.

Przygotujmy miejsca do siedzenia i leżenia. Jeżeli urządzamy wieczór filmowy w domu, nie każmy tłoczyć się wszystkim na jednej kanapie bo to żadna przyjemność. Jeżeli brakuje miejsc do siedzenia, wykorzystajmy to, co mamy w domu. Rozłóżmy na podłodze miękkie koce i poduchy, na których można się swobodnie wyciągnąć. W trakcie seansu ogrodowego świetnie sprawdzą się leżaki, składane łóżka turystyczne i materace dmuchane. Rozstawmy i rozłóżmy je tak, żeby wszyscy dobrze widzieli ekran i było im przyjemnie i wygodnie.